Dzisiaj jest

strona główna       

 

aktualności

rodzaje zajęć

materiały

linki

o projekcie

kontakt

druki do pobrania

 

****    zobacz migawki fotograficzne z zajęć   *********************


Aktualności :
31 lipca 2011 r.
   
         ZAKOŃCZENIE  projektu zajęć pozalekcyjnych "Rozwiń skrzydła"   realizowanego  w dwóch edycjach w latach szkolnych 2009/2010 oraz  2010/2011  w ZSOiMS  lipiec 2011 r.

Zgodnie z harmonogramem projektu w lipcu 2011 przeprowadzono ewaluację projektu "Rozwiń skrzydła" realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego im.J.I.Sztaudyngera w Szklarskiej Porębie współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Raport zawierający dane z dwóch edycji projektu

                                                   Raport z ewaluacji   zobacz >>>


 8 lipca 2011
   Konferencja podsumowująca projekt "Rozwiń skrzydła" z udziałem Burmistrza Miasta Pana Grzegorza Sokolińskiego, Przewodniczącego Rady Miasta Pana Zbigniewa Kubieli, przedstawiciela Zarządu Powiatu Jeleniogórskiego Pana Andrzeja Więckowskiego, Przedstawicela Rady Rodziców Pani Beaty  Kamyszek,  dyrektora ZSOiMS Pani Beaty Szehidewicz oraz  członków zespołu projektowego.

materiały konferencyjne : prezentacja  (plik pdf)

   

    1 czerwca 2011
    Finał II edycji a zarazem całego Projektu "Rozwiń skrzydła"

  fot. A.Leszczawski
przeczytaj  artykuł

ten artykuł na stronie miasta

    
19 maja 2011
    Dzień Otwarty dla rodziców - wystawa przezentująca Projekt "Rozwiń skrzydła" , wybór zdjęć z prowadzonych warsztatów.    
4 maja 2011
    Maturzyści rozpoczęli swoje zmagania z egzaminem  dojrzałości. Na ten egzamin były nakierowane w szczególności warsztaty matematyczne i polonistyczne prowadzone w liceum.


    
28 kwietnia 2011
    Gazeta Wyborcza opublikowała ranking liceów dolnośląskich.  Licem Ogólnokształcące ze Szklarskiej Poręby zajęło w tym rankingu 19 miejsce. Niewątpliwie jest to warte zauważenia ze względu na wysoką Edukacyjną Wartość Dodaną, dużo wyższą od liceów jeleniogórskich. Szkoła uzyskała również maksymalna liczbę punktów za projekty realizowane w szkole a jest to bezpośrednio związane z projektem "Rozwiń skrzydła" w ramach, którego realizowane są zajęcia pozalekcyjne.
                                                ranking >>

    
18-20 kwietnia 2011
    Wizyta w NBP i na Giełdzie Papierów Wartościowych uczestników warsztatów z przedsiębiorczości z elementami WOS. Wyjazd w ramach projektu do Warszawy.
zdj 1 >>  ,      zdj2 >>

31 marca 2011
    Uroczyste zakończenie zajęć sportowych mających na celu naukę jazdy na nartach zjazdowych, realizowanych  ze względu na specyfikę, okresowo, w sezonie zimowym.
Uczestnicy zajęć otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w II edycji projektu "Rozwin skrzydła".         zobacz galerię zdjęć >>
    Zakończenie pozostałych warsztatów odbędzie się 1 czerwca 2011 roku wraz z prezentacją przygotowaną przez ich uczestników.


29 marca 2011
    Na stronie miejskiej informacja o warsztatach informatyczno-fotograficznych.   zobacz>>

luty - marzec 2011
    Uczestnicy warsztatów informatyczno-fotograficznych brali udział w imprezach miejskich uwieczniając je na  matrycach CCD swoich aparatów.
Galeria zdjęć    zobacz>>

14 - 27 lutego 2011
    Przerwa związana z feriami zimowymi.
15 stycznia 2011
    Uczestnicy Koła dziennikarskiego zwiedzili ośrodek TVP we Wrocławiu          zobacz fotoreportaż  >>
    


styczeń 2011
    Przygotowanie na II pietrze w budynku szkoły wystawy ze zdjęciami i artykułami z I edycji projektu.

23 grudnia 2010
    Artykuł w najnowszym egzemplarzu gazetki szkolnej LO-zetka on-line


17 grudnia 2010 r. 

   Prezentacja migawek fotograficznych z zajęć warsztatowych na parterze w czasi Dnia Otwartego dla rodziców.
10 grudnia 2010 r. 

   Na stronie internetowej miasta został umieszczony artykuł o projekcie   przeczytaj>>>

1 października 2010 r. 

  Rozpoczyna się druga edycja projektu "Rozwiń skrzydła". Zajęcia pozalekcyjne  odbywają się w zakresie 20 różnych warsztatów i będą trwały do czerwca.  Zakończenie drugiej edycji, podobnie jak pierwszej, odbędzie się w czerwcu. Uczestnicy warsztatów przygotują prezentację swoich zajęć.  Przy wejściu w szkole umieszczona została informacja o realizacji zajęć pozalekcyjnych.


30 września 2010 r. 

   Wywieszenie w gablotach informacyjnych  list uczestników warsztatów  projektu "Rozwiń skrzydła" (razem z miejscami rezerwowymi) oraz harmonogramu zajęć na miesiąc październik.


23-29 września 2010 r. 

   Uczniowie potwierdzając swój udział w zajęciach projektowych składają deklaracje uczestnictwa w II edycji projektu. 

17 września 2010 r. 

   Posiedzenie Komisji Rekrutacyjnej i przygotowanie list uczestników  poszczególnych warsztatów w II edycji projektu "Rozwiń skrzydła". Ogłoszenie list na tablicy informacyjnej i na stronie internetowej.

9 i 10 września 2010 r. 

   Spotkania informacyjne  w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego im.J.I.Sztaudyngera  dla rodziców uczniów.  Koordynator projektu p. Krystyna Makles przedstawiła rodzicom informacje dotyczące projektu oraz  ofertę zajęć pozalekcyjnych realizowanych w ramach projektu.  Rodzice otrzymali również ulotki informacyjne.

   

7 września 2010 r. 

      Umieszczenie na stronie internetowej miasta artykułu o rozpoczęciu drugiej edycji projektu zajęć pozalekcyjnych "Rozwiń skrzydła"
          zobacz >>

2 września 2010 r. 

 Rozpoczął się etap informacyjno-promocyjny, który będzie trwał do 15 września.   ( zobacz plakat )     Informacje o II edycji projektu przekazują wychowawcy klas, prowadzący zajęcia oraz zespół projektowy.  Zainteresowani zgłaszają się do prowadzących zajęcia. Posiedzenie komisji rekrutacyjnej odbędzie się 16 września. 


1 września 2010 r. 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego im.J.I.Sztaudyngera  Koordynator projektu p. Krystyna Makles przedstawiła uczniom informacje dotyczące zasad  ich udziału w II edycji projektu.


30 sierpnia 2010 r. 

Przeprowadzono spotkanie organizacyjne z prowadzącymi zajęcia, przekazano im informacje o sposobie rekrutacji uczestników II edycji, promowaniu projektu, regulaminie udziału w zajęciach.

   

 


sierpień 2009 r. 

Prace zespołu projektowego  przygotowującego szczegóły realizacji II edycji projektu "Rozwiń skrzydła". Przygotowanie plakatów  i rozmieszczenie ich na tablicach  w mieście.

       

lipiec 2010 r.

Zgodnie z harmonogramem projektu w lipcu 2010 przeprowadzono częściową ewaluację projektu "Rozwiń skrzydła" realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego im.J.I.Sztaudyngera w Szklarskiej Porębie współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

                                                                    Raport z ewaluacji   zobacz >>>

9 lipca 2010 r. 

 Konferencja podsumowująca pierwszą edycję projektu z udziałem Burmistrza Miasta Pana Arkadiusza Wichniaka, przedstawicieli Starostwa Jeleniogórskiego Pani Anny Mazur i Pana Jana Chodora, dyrektora Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Politechniki Wrocławskiej w Jeleniej Górze Pana Macieja Pawłowskiego, przedstawicieli Rady Rodziców Pani Beaty Książak, Pani Beaty  Kamyszek i Pana Krzysztofa Ptaka, dyrektora ZSOiMS Pani Beaty Szehidewicz oraz  członków zespołu projektowego.

zobacz zdjęcia:    zdj 1, zdj 2, zdj 3, zdj 4, zdj5, zdj 6

materiały konferencyjne : prezentacja  (plik pdf)

2 czerwca 2010 r. 

 Podsumowanie  I etapu projektu oraz prezentacje wykonane przez uczestników zajęć pozalekcyjnych w ramach projektu.  
  zobacz galerię zdjęć

22 maja 2010 r. 

 Udział uczestników koła teatralnego w PARADZIE RODZINNEJ.
Happening - "Recepta na krople liryczne"

20 maja 2010 r. 
 Dzień Otwarty Szkoły - zdjęciografia z zajęć  - prezentacja w gablotach dla odwiedzających szkołę rodziców.

28 - 30 kwietnia 2010 r. 

 Wyjazd uczestników warsztatów z przedsiębiorczości do Warszawy. Wizyta m.in. na giełdzie papierów wartościowych.   zobacz>>

30 kwietnia 2010 r. 

 Występ uczestników koła teatralnego w części artystycznej uroczystego  zakończenia roku szkolnego dla klas maturalnych. zobacz>>

30 marca 2010 r. 

 Zakończenie zajęć sportowych -narty zjazdowe.  Wręczenie uczestnikom certyfikatów.  zobacz>>

30 marca 2010 r. 

 Artykuł o zajęciach  pozalekcyjnych  w  gazecie miejskiej.  zobacz>>


20 marca 2010 r. 

 Artykuł umieszczony na stronie miasta o przebiegu projektu "Rozwiń skrzydła" ze zdjeciami z zajęć. 

przeczytaj >>>


18 marca 2010 r. 

 Informacja na stronie miasta o udziale uczestników warsztatów informatyczno-fotograficznych w imprezie Slalom Retro  przeczytaj >>>

galerie zdjęć      zobacz >>>


20 lutego 2010 r. 

 Informacja o szkole i projekcie unijnym dotyczącym zajęć pozalekcyjnych w audycji radiowej "trójki". 

posłuchaj >>>


21 stycznia  2010 r. 

 Początkujący dziennikarze z Koła dziennikarskiego odwiedzili studio telewizji polskiej we Wrocławiu.

zobacz >>>


21 grudnia  2009 r. 

 Na stronie miasta artykuł o zajęciach w ramach Projektu 'Rozwiń skrzydła" i zdjęcia wykonane przez uczestników Warsztatów informatyczno-fotograficznych na miejskiej imprezie "mikołajkowej".

zobacz >>>


18 grudnia  2009 r. 

Multimedialna prezentacja zdjęć wykonanych przez uczestników warsztatów informatyczno-fotograficznych - pokaz w szkole na przerwach między lekcjami   zobacz>>>


17 grudnia  2009 r. 

 Dzień Otwarty szkoły - prezentacje przygotowane dla rodziców. Wystawa prezentująca migawki fotograficzne z wielu zajęć, prace wykonane przez uczniów warsztatów polonistycznych gimnazjum na spotkaniu u Państwa Koneckich, prace uczniów uczestniczących w zajęciach koła plastycznego, multimedialna prezentacja zdjęć wykonanych przez uczestników warsztatów informatyczno-fotograficznych. 

zobacz zdjęcia:  zdj1| zdj2| zdj3 |zdj4| zdj5 |zdj6| zdj7| zdj8| zdj9| zdj10


16 grudnia  2009 r. 

 Przygotowanie wystawy na Dzień Otwarty szkoły.

zobacz zdjęcia:    zdj1    zdj2    zdj3


10 grudnia  2009 r. 

 W środę - 9 grudnia odwiedził nas dziennikarz telewizyjnych Faktów - Pan Andrzej Szpak.

10 grudnia materiał pokazał się w  wydaniu wrocławskich Faktów o godz.17.30

zobacz zdjęcia  >>>


1 grudnia  2009 r. 

 W Nowinach Jeleniogórskich ukazał się artykuł autorstwa Pana Leszka Kosiorowskiego.

Zobacz artykuł   >>>>

 

listopad  2009 r. 

Zajęcia pozalekcyjne nabrały odpowiedniego tempa, uczestnicy projektu otrzymali w ramach zajęć  materiały edukacyjne i sprzęt sportowy.

Zobacz migawki fotograficzne z zajęć :  więcej >>>>

 

19  października 2009 r. 

Został zakończony II etap rekrutacji dodatkowej na zajęcia sportowe -narty zjazdowe. Uzupełniona została lista uczestników a dwie osoby zostały przyjęte na listę rezerwową. Zajęcia rozpoczynają sie w grudniu.

 

1 października 2009 r. 

Rozpoczął się właściwy etap projektu - czyli zajęcia pozalekcyjne dla uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego.

 

30 września 2009 r. 

O godz.16.00  został zakończony I etap dodatkowej rekrutacji. Komisja Rekrutacyjna rozpatrzyła również odwołania i rezygnację z zajęć niektórych uczestników.  Ze względu na 5 wolnych miejsc na zajęciach sportowych - narty zjazdowe rozpoczął się II etap rekrutacji dodatkowej, który będzie trwał do 19 października do godz. 15.30

 

25 września 2009 r. 

O godz.16.00 został zakończony główny etap rekrutacji - składanie deklaracji przez uczniów. Komisja Rekrutacyjna na swoim posiedzeniu przygotowała zgodnie z przyjętymi kryteriami listy uczestników poszczególnych zajęć oraz listy rezerwowe.

Ze względu na wolne miejsca na warsztatach z j.francuskiego, kole teatralnym oraz zajęciach sportowych - narty zjazdowe Komisja Rekrutacyjna podjęła decyzję o przedłużeniu rekrutacji. I etap dodatkowej rekrutacji będzie trwał do 30 września 2009 r. do godz.16.00

 

11 września 2009 r. 

Kolejne spotkanie informacyjne  w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego im.J.I.Sztaudyngera  dla rodziców. W  dzisiejszym spotkaniu uczestniczyli rodzice uczniów Liceum i Gimnazjum klas pierwszych.  Spotkaniem tym zamknięto pierwszy etap rekrutacji tzw. etap informacyjno-promocyjny. Kolejnym etapem będzie składanie deklaracji przez uczniów i utworzenie grup zajęciowych.

 
 
 

10 września 2009 r. 

Spotkanie informacyjne  w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego im.J.I.Sztaudyngera  dla rodziców uczniów Gimnazjum.  Koordynator projektu p. Krystyna Makles przedstawia rodzicom informacje dotyczące projektu oraz  ofertę zajęć pozalekcyjnych realizowanych w ramach projektu.

 
 

wrzesień 2009 r. 

Plakaty zostały umieszczone

na tablicach informacyjnych

w mieście oraz w budynku szkoły.

 

2 września 2009 r. 

 Rozpoczął się etap informacyjno-promocyjny, który będzie trwał do 11 września.   ( zobacz plakat )     Informacje przekazują wychowawcy klas, prowadzący zajęcia oraz zespół projektowy.  Zainteresowani zgłaszają się do prowadzących zajęcia. Następny etap to złożenie deklaracji przystąpienia do projektu w Biurze projektu, będzie on trwał od 14 do 25 września 2009 r. do godz. 16.00

 

1 września 2009 r. 

   Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego im.J.I.Sztaudyngera  Koordynator projektu p. Krystyna Makles przedstawia uczniom informacje dotyczące ich udziału w projekcie.

 
 

31 sierpnia 2009 r. 

   Spotkanie organizacyjne prowadzących zajęcia, informacje o sposobie rekrutacji, promowaniu projektu, regulaminie udziału w zajęciach.

 
 

14 sierpnia 2009 r. 

   Pierwsze uruchomienie strony internetowej. Większość podstron jest jeszcze w przygotowaniu. Strony poszczególnych zajęć będą aktualizowane w trakcie trwania projektu.

 

 


1 sierpnia 2009 r. 

       Spotkanie zespołu projektowego - spotkaliśmy się o godz. 9.00 w budynku szkoły. Po wcześniejszym zaprojektowaniu i przygotowaniu logotypu projektu oznakowaliśmy budynek i pomieszczenia. Uroczyście otworzyliśmy projekt i przystąpiliśmy do pierwszych prac  organizacyjnych.

 
 
 

  strona główna

administrator: mdymarski@wp.pl