KONTAKT: fax/ tel. 75 717 22 06   tel. 75 717 30 55     ul.Obrońców Pokoju 17    58-580 Szklarska Poręba        e-mail: lo_szklarska@wp.pl
Dzisiaj jest   , witamy  internautów na stronie szkolnej
 POWROTY
 strona startowa
  wydarzenia


    Międzynarodowy Turniej Badmintona - Puchar Gór Świętokrzyskich  
 

  W dniach 28-30.09.2012 roku w Suchedniowie odbył się Międzynarodowy Turniej Badmintona - Puchar Gór Świętokrzyskich.     W zawodach startowało ponad trzystu pięćdziesięciu zawodników i zawodniczek z Bułgarii, Rosji, Mołdawii, Łotwy oraz z ponad pięćdziesięciu klubów z Polski. Turniej z powodu dużej liczby zawodników był rozgrywany na dwóch halach sportowych. 

Na jednej z najważniejszych młodzieżowych imprez badmintonowych w Polsce nie zabrakło oczywiście zawodników z nowo powstałej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie. W turnieju wystartowali: Aleksandra Legięć, Aleksandra Michalska, Oliwia Socha, Kamil Słupek, Dominik Gerlach, Jędrzej Nowak, Kinga Barna, Sebastian Regeńczuk, Marcin Nowak, Patryk Płaza oraz Arkadiusz Słupek. Wszyscy zawodnicy wykazali się dużym zaangażowaniem podczas rozgrywanych meczów, ale jak to w sporcie bywa, nie wszystkim było dane schodzić z kortów w roli zwycięzców. 

Na wyróżnienie zasługuje świetny występ Oliwii Sochy w parze z zawodniczką Weroniką Kościółek z MMKS Kędzierzyn Koźle w grze podwójnej młodziczek, gdzie zajęły drugie miejsce ulegając dużo wyżej notowanym przeciwniczkom. Bardzo dobry występ zaliczył również Marcin Nowak. Czerwcowy medalista w grze mieszanej na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Krakowie potwierdził razem ze swoją partnerką Klaudią Sochą z K.S. "Chojnik" Jelenia Góra przynależność do ścisłej krajowej czołówki zajmując trzecie miejsce. Do pełni szczęścia zabrakło zimnej krwi w końcówce trzeciego seta, którego przegrali po bardzo emocjonującym meczu z parą, w której grał obecny Mistrz Polski w grze mieszanej. Niestety końcówki meczów w tym dniu nie były domeną Marcina, który po naprawdę porywającym meczu z Bułgarem odpadł z turnieju zajmując ostatecznie piąte miejsce. Przy tak mocno obsadzonym turnieju należy uznać to za duży sukces i nadzieję na włączenie się naszego ucznia do gry o najwyższe miejsca na kolejnych turniejach. 

Serdecznie dziękujemy kierowcom, którzy zapewnili bezpieczny przejazd oraz trenerowi Sławomirowi Kowalskiemu za opiekę nad zawodnikami zarówno na zawodach,  jak i poza kortem.

                                                                                                                                 


kontakt: fax/tel. 75 717 22 06 , tel. 75 717 30 55   e-mail: lo_szklarska@wp.pl    ul.Obrońców Pokoju 17    58-580 Szklarska Poręba    admin:  mdymarski@wp.pl